Szkoła Główna Handlowa w Warszawie3 Marca 2018

Discover the x

Dziękujemy za wspaniałą, drugą edycję TEDxSGH.TED (Technology, Entertainment, Design)

to organizacja, która zamieszcza wystąpienia online pod sloganem "idei wartych rozpowszechniania". Organizacja TED została założona w lutym 1984r. jako konferencja, która odbywa się corocznie od 1990r.

Na początku, działalność TED skupiała się na technologii i designie, co odpowiadało jej korzeniom Doliny Krzemowej, ale od dłuższego czasu rozpowszechnia także idee dotyczące wielu naukowych, kulturowych i akademickich tematów.

Konferencje TEDx

to lokalne konferencje, podczas których występują zaproszeni prelegenci oraz wyświetlane są poprzednio nagrane wystąpienia z konferencji TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane samodzielnie przez społeczność, która otrzymała licencję na zorganizowanie takiego wydarzenia od organizacji TED.

Wystąpienia, design i temat przewodni każdego TEDx-a jest unikalny i rozwijany samodzielnie, ale wszystkie z nich mają pewne cechy wspólne.

Discover the x TEDxSGH logo

To już druga edycja TEDxSGH. Największą innowacją w tym roku będą wystąpienia w języku angielskim. Wspólnie z wystąpieniami po polsku na tematy takie jak Astronomia, Sztuczna inteligencja, Edukacja i Biznes, chcemy stworzyć miksturę, która zadowoli każdego uczestnika chcącego odkryć czynnik x.

Harmonogram*

Rejestracja
Discover new perspective

Jiwon Victoria Park

How I apply the scientific method to life (ENG).

Jiwon jest 22-letnią absolwentką chemii na MIT, obecnie uczestniczy w przełomowych badaniach na Politechnice Warszawskiej. Uczestniczyła w wielu działaniach charytatywnych i naukowych na całym świecie, obecnie jest jedną z konsultantek w ONZ.
Opowie o zastosowaniach metod naukowych w życiu codziennym i rozwiązywaniu globalnych problemów.

prof. Jaga Giebułtowicz

How the fruit fly helped to understand your biological clock (ENG)

Specjalistka w zakresie chronobiologii, bada molekularne mechanizmy kontrolujące rytmy dobowe organizmów.

Zna osobiście tegorocznych noblistów w dziedzinie medycyny i fizjologii, a z jednym z nich, Jeffreyem C. Hallem, współpracowała.

Discover the world

Michał Zygmunt

Odra Sound Design

Wyjątkowy muzyk, inżynier dźwięku i działacz na rzecz odkrywania historii rzeki Odry i ochrony środowiska. Nagrywa dźwięki dzikich nadodrzańskich terenów dla WWF.

Opowie o związku człowieka z rzeką i zagra swoją muzykę.

Adam Kordeczka

Jak uczą się maszyny i czy robią to lepiej niż ludzie?

Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje jako Data Scientist w start-upie FinAi gdzie pracuje nad zaawansowanymi algorytmami do biometrycznej weryfikacji tożsamości.

Jan Jędryszek

Designing Life - The Art of Biological Machines (ENG)

Student neurobiologii, biohaker. Rozwijał swój innowacyjny projekt kosmiczny na stażu w Europejskiej Agencji Kosmicznej - System bioreaktorów, który za pomocą zmodyfikowanych genetycznie komórek może pozyskiwać metale z księżyca i innych ciał niebieskich.

Opowie o tym jak geneza życia przybliża nas do przełomowych odkryć w tej dziedzinie.

Discover Yourself

Ali Lada-Gola

How to be engaged and happy at work (ENG)

Aleksandra (Ali) jest profesjonalistką z ponad 12-letnim doświadczeniem w sprzedaży i marketingu w USA i Europie. Jest także współtwórcą dwóch firm z branży brandingowej (YourImpact.pro & BWITH.US).

Ali przybliży nas do tematu jak nasze wartości i wizja siebie wpływa na nasze zaangażowanie w pracy i w życiu.

Kamila Sidor

Wczoraj byłem bystry i chciałem zmienić świat. Dzisiaj jestem mądry, więc zmieniam siebie.

Założycielka międzynarodowej społeczności Geek Girls Carrots, wspiera kobiety podczas ich profesjonalnego rozwoju w nowych technologiach. Laureatka wielu nagród biznesowych.

LOAA

LOAA, a właściwie Dominik Gomez to producent muzyczny z Warszawy, aktualnie reprezentant Gdyni, absolwent Red Bull Music Academy 2016 w Montrealu. Gościł na wielu składankach producenckich (Czeluść, Synesthesia, Kodxinv). Twórczość LOAA charakteryzuje się kreatywnym sound designem i mnogością detali w kompozycjach.

Dołącz do naszego newslettera

Otrzymuj najlepsze wystąpienia i ciekawe idee co dwa tygodnie.

lub napisz do nas na tedxsgh2018@gmail.com

Transport publiczny

Przystanek: Metro Pole Mokotowskie

Z centrum: Metro M1, kierunek Kabaty

Z dworca centralnego: Tramwaje 17, 33.