Szkoła Główna Handlowa w Warszawie30 listopada 2019

be(the)causeTED (Technology, Entertainment, Design)

to organizacja, która zamieszcza wystąpienia online pod sloganem "idei wartych rozpowszechniania". Organizacja TED została założona w lutym 1984r. jako konferencja, która odbywa się corocznie od 1990r.

Na początku, działalność TED skupiała się na technologii i designie, co odpowiadało jej korzeniom Doliny Krzemowej, ale od dłuższego czasu rozpowszechnia także idee dotyczące wielu naukowych, kulturowych i akademickich tematów.

Konferencje TEDx

to lokalne konferencje, podczas których występują zaproszeni prelegenci oraz wyświetlane są poprzednio nagrane wystąpienia z konferencji TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane samodzielnie przez społeczność, która otrzymała licencję na zorganizowanie takiego wydarzenia od organizacji TED.

Wystąpienia, design i temat przewodni każdego TEDx-a jest unikalny i rozwijany samodzielnie, ale wszystkie z nich mają pewne cechy wspólne.

be(the)cause TEDxSGH logo

To już trzecia edycja TEDxSGH. Poruszymy tematy takie jak Sztuka, Edukacja i Biznes. Chcemy zainspirować uczestników, by sami inicjowali zmiany w swoim otoczeniu i byli zalążkiem czegoś nowego, innego, odbiegającego od dotychczasowych schematów.

Harmonogram

Śniadanie z Amazonem 9:00

Rejestracja 9:30

Pierwsze wystąpienie 10:30

Prelegenci

Marcin Czarnecki

Student kierunku Big Data na SGH (absolwent MIESI) i podwójnego dyplomu CEMS MIM na Wirtschaftsuniversität w Wiedniu. Wrażliwość na słowo pisane i niedoskonałości otaczającego go świata zapoczątkowały w nim miłość do hiphopu.

Pisze i liczy zawodowo, stąd jego praca pt. „Wpływ częstotliwości rymów na popularność muzyki hiphopowej w Polsce i USA”, dzięki której zwyciężył w Konkursie na Najlepszą Pracę Licencjacką w Polsce organizowanym przez Polskie Naukowe Towarzystwo Marketingu.

Justyna Markiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2011-2017 wicedyrektor Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Pracowała dla private equity oraz funduszy inwestycyjnych, PTE PZU, PZU Życie SA i jako wicedyrektor Instytutu Adama Mickiewicza podczas projektów akcesji Polski do UE. W swoim życiu zawodowym łączy wyzwania z obszaru kultury z doświadczeniami o charakterze biznesowym.

Mówi, że ma szczęście do podejmowania się ciekawych projektów, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Członek Zarządu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz Rady Fundacji Gessel. Od 2017 Dyrektor Zarządzająca Vogue Polska.

Tomasz Adam Nowowieyski

Tomasz to odważny przedsiębiorca, kładący silny nacisk na rozwijające się rynki, skupia się na wyszukiwaniu potencjału w miejscach, gdzie nie został on jeszcze dostrzeżony. Dla funduszu Rocket Internet otwierał jako pierwszy portal sprzedaży online Jumia.com w 17 Afrykańskich krajach, obecnie jest współzałożycielem Mutalo Group - producenta rewolucyjnej marki napojów KABISA Energy Drink skierowanej na eksport do Afryki.

Z Abidżanu do Nairobi, z Addis Ababa do Maputo, Tomasz stworzył pierwsze platformy sprzedaży online działające na 17 afrykańskich rynkach. 3 lata później powraca do Afryki, jeszcze bardziej zmotywowany, aby rozwijać swój własny biznes związany z sektorem napojów energetycznych. Tomasz ujawni szczegóły swoich podróży.

Paweł Kapusta

Korespondent na piłkarskich mistrzostwach świata w Republice Południowej Afryki, Brazylii i Rosji oraz na polsko-ukraińskim i francuskim Euro. Wcześniej tygodnik „Piłka Nożna”, od 2016 roku – Wirtualna Polska. Nominowany do European Press Prize, zdobywca nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej za tekst „Trudno kogoś ratować, gdy życie rozlewa się po podłodze”.

Od 2019 roku publikuje na łamach Magazynu WP w ramach cyklu #RozmawiasięWPolsce wywiady z najciekawszymi postaciami polskiego życia politycznego, kulturalnego, społecznego. Autor reporterskich książek "Agonia" oraz "Gad". Opowie o brutalnej prawdzie na temat życia po obu stronach krat i o resocjalizacji, która działa, choć nie tak, jak byśmy tego chcieli.

Marta Osuch

Psycholog ze specjalnością: Psychologia Zmiany, specjalista ds.zarządzania zasobami ludzkimi, trenerka rozwoju osobistego i zawodowego. Prelegentka na licznych konferencjach naukowych. Autorka tekstów do Business Magazine na temat roli psychologii w biznesie.

Ekspertka w licznych audycjach radiowych, programach telewizyjnych. Współzałożycielka projektu społecznego Projektantki Sukcesu. Organizatorka akcji społecznej "Sama definiuję swój Sukces".

Katarzyna Krupa

Ekspert w dziedzinie etykiety i wizerunku w biznesie oraz wystąpień publicznych. Swoją wiedzę przekazuje podczas szkoleń dla firm i osób prywatnych. Konferansjer licznych wydarzeń biznesowych, kulturalnych i sportowych. Prelegentka i mówca podczas konferencji i wydarzeń firmowych.

Prywatnie... Nie może żyć bez sportu, więc każdą wolną chwilę spędza ćwicząc, biegając, jeżdżąc na rowerze, uprawiając jogę. Fanka motoryzacji i miłośniczka dobrej kuchni. Kocha się śmiać, więc nawet o etykiecie opowiada z wielkim poczuciem humoru i dystansem.

Joanna Glogaza

Autorka bestsellerowych książek, bloga i kanału na YouTube w tematyce minimalizmu i upraszczania codziennego życia. Specjalizuje się w temacie slow fashion, czyli odpowiedzialnego kupowania i takiej organizacji garderoby, która pozwala nam poczuć się najlepszą wersją siebie.

Uczy, jak zbudować niewielką garderobę, pełną ubrań dobrej jakości, które nosimy z przyjemnością.

Maciej Siuda

Architekt, projektant. Absolwent z wyróżnieniem Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stypendysta Universidad Politecnica de Valencia. Jego dyplom XYZ STRUCTURE prezentowany był m.in. w Muzeum Guggenheim w Nowym Jorku, projekt DEVEBERE na Biennale Architektury w Wenecji w 2012 (wraz z Rodrigo García González).

Finalista w międzynarodowym konkursie Archiprix na MIT w Bostonie, w latach 2008-2011 architekt w takich biurach projektowych, jak Sou Fujimoto (Tokio) czy Grupo Aranea (Alicante). Od 2012 roku prowadzi autorskie studio architektoniczne – Maciej Siuda Pracownia. Nagrodzony m.in. Gran Prix 2016 za najlepszy projekt architektoniczny w Warszawie czy nagrodą „Taking buildings down” Storefront for Art and Architecture w Nowym Jorku.

Dołącz do naszego newslettera

Otrzymuj najlepsze wystąpienia i ciekawe idee co dwa tygodnie.

lub napisz do nas na info.tedxsgh@gmail.com

Transport publiczny

Przystanek: Metro Pole Mokotowskie

Z centrum: Metro M1, kierunek Kabaty

Z dworca centralnego: Tramwaje 17, 33.