Szkoła Główna Handlowa w Warszawie9 grudnia 2023

change.TED (Technology, Entertainment, Design)

to organizacja, która zamieszcza wystąpienia online pod sloganem "idei wartych rozpowszechniania". Organizacja TED została założona w lutym 1984r. jako konferencja, która odbywa się corocznie od 1990r.

Na początku, działalność TED skupiała się na technologii i designie, co odpowiadało jej korzeniom Doliny Krzemowej, ale od dłuższego czasu rozpowszechnia także idee dotyczące wielu naukowych, kulturowych i akademickich tematów.

Konferencje TEDx

to lokalne konferencje, podczas których występują zaproszeni prelegenci oraz wyświetlane są poprzednio nagrane wystąpienia z konferencji TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane samodzielnie przez społeczność, która otrzymała licencję na zorganizowanie takiego wydarzenia od organizacji TED.

Wystąpienia, design i temat przewodni każdego TEDx-a jest unikalny i rozwijany samodzielnie, ale wszystkie z nich mają pewne cechy wspólne.

Lokalizacja

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - najbardziej rozpoznawalnej i prestiżowej Szkoły Biznesu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasza różowa Alma Mater to ikona miasta, którą charakteryzuje nowoczesny design i godna uwagi architektura. Zabytkowa Aula Główna i Spadochronowa będą doskonałą lokalizacją zarówno do wysłuchania inspirujących prelekcji, jak i networkingu z innymi uczestnikami.

(un)certainty TEDxSGH logo

Tematem tegorocznej edycji jest change, czyli zmiana. Zmiana jest jedyną stałą w naszym życiu. Nic nie jest nam dane raz na zawsze, a świat pędzi w zawrotnym tempie. Każdy z nas ma niesamowitą moc wpływania na innych i bycia zmianą w swoim własnym otoczeniu. Naszym celem jest pokazanie, że zmian nie należy się bać, a wręcz przeciwnie - czerpać z nich to, co najlepsze.

Poprzedni prelegenci

Elena Pawęta

Elena Pawęta

Temat

Elena Pawęta jest adiunktem w Szkole Głównej Handlowej. Specjalizuje się w biznesie międzynarodowym, rozwoju startupów i przedsiębiorczości. Elena sama jest międzynarodowym przedsiębiorcą, służy swoim klientom jako trener komunikacji i mentor startupów. Jej pasją jest edukacja i rozwój ludzi.

Marcin Kochanowski

Marcin Kochanowski

Temat

Jest psychologiem sportu pracującym z olimpijczykami i kilkoma kadrami narodowymi - niektóre z nich zdobyły medal Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Od kilkunastu lat także dydaktyk akademicki. Najważniejsze są dla niego inspiracja i praktyka, dlatego transferuje wiedzę i doświadczenia ze sportu do biznesu.

Michał Leksiński

Michał Leksiński

Temat

Żongler czasu. Podróżnik. Pasjonat. Zwiedził prawie 50 krajów świata. Wspinał się na 6 kontynentach. Niebawem rusza na najwyższy szczyt Antarktydy a potem na Everest. Zawodowo strateg i ekspert od komunikacji. Z wykształcenia politolog, absolwent 4 kierunków studiów podyplomowych. Współtwórca portalu Patronite.pl. Snuje historie o wyprawach. Mówi o roli metafor w sporcie i edukacji. Przekuwa górskie doświadczenia w praktyczne lekcje zarządzania i rozwoju dla biznesu. Prywatnie dumny tata 4-letniego Olka i 5-miesięcznej Feli.

Nadahl Shocair

Nadahl Shocair

Temat

Nadahl Shocair jest Amerykaninem mieszkającym i pracującym w Europie w branży Private Equity i Family Offices. Obecnie jest dyrektorem generalnym trzech firm: Bull-Gemini w Berlinie, firmy Private Equity Zago Capital w Warszawie oraz Awesome Developers w Pradze. Wychował się w rodzinie emigrantów w Nigerii w Afryce Zachodniej i kształcił się zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Stanach Zjednoczonych. Przez całe swoje życie i karierę Nadahl był pasjonatem mentoringu, motywowania i pomagania ludziom osiągnąć ich prawdziwy potencjał. Jest również aktywnym orędownikiem ekonomicznej równości płci.

Oktawia Gorzenska

Oktawia Gorzenska

Temat

Autorka książki „Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Doradczyni dyrektorów i szkoleniowiec w ogólnopolskich programach edukacyjnych w zakresie przywództwa i innowacji. Założycielka Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Współtwórczyni #ProjektZMiana (www.projektzmiana.com). Członkini Rady Programowej Fundacji Orange. Jutronautka 2022 według Gazety Wyborczej. Autorka koncepcji ścieżki doradczo-szkoleniowej dla dyrektorów i wicedyrektorów programu "Dziecko z pasją", doradczyni dyrektorów-mentorów. Blogerka i autorka licznych publikacji na temat edukacyjnej zmiany (www.gorzenska.com).

Tomasz Klecor

Tomasz Klecor

Temat

Człowiek tysiąca pasji i zainteresowań. Przedsiębiorca, prawnik, dyslektyk, prawie-powieściopisarz (in progress), autor kilku opowiadań kryminalnych. Szczęśliwy ojciec dwójki dzieci. Przez ponad 35 lat musiał uczyć się odpoczywać – aż dostał depresji i się nauczył. Wielki fan zabytkowej motoryzacji, który ku uciesze Żony zmienia ogród w muzeum aut wykopanych ze stodoły. Miłośnik Życia.

Wioletta i Adrianna Klimczak

Wioletta i Adrianna Klimczak

Temat

Adrianna to współzałożycielka i wiceprezeska zarządu Fundacji IT Girls, która ukończyła Informatykę ze specjalizacją Data Science na Politechnice Warszawskiej. Od ponad 3 lat aktywnie pracuje jako data scientist w jednej z czołowych firm analitycznych. Na co dzień prowadzi warsztaty IT Girls School i lubi pomagać młodzieży w rozpoczęciu ich kariery w świecie IT.

Wioletta to współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji IT Girls, która ukończyła informatykę na Politechnice Warszawskiej. Posiada ponad 8-letnie doświadczenie w branży IT jako programistka i analityczka danych. W Fundacji spełnia się w roli mentorki dzieci i młodzieży. Razem tworzą serce fundacji IT Girls.

Zofia Zochniak

Zofia Zochniak

Temat

Zosia Zochniak to pomysłodawczyni i współzałożycielka portalu Ubrania Do Oddania.pl, który realizuje zasady w pełni cyrkularnego obiegu tekstyliów. Ekspertka UN Global Compact ds. Strategii UE na rzecz wyrobów włókienniczych o obiegu zamkniętym. Promotorka i edukatorka, która z wyjątkowym oddaniem promuje odpowiedzialną konsumpcję i kulturę less waste. Zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem działań wiarygodnych i odpowiedzialnych społecznie w firmach oraz korporacjach, które chcą budować świadomość nt. obiegu zamkniętego.

Wojciech Bojanowski

Wojciech Bojanowski

Temat

Relacjonował konflikty zbrojne między innymi od 2014 roku wojnę na Ukrainie. Jako reporter opowiadał też o konfliktach w Afganistanie, Libii. Przez ostatnich piętnaście lat relacjonował niemal wszystkie zamachy terrorystyczne w Europie. Od 17 lat związany z telewizją TVN. W swojej dziennikarskiej pracy odwiedził 53 kraje. Był w miejscach gdzie na przestrzeni ostatnich lat dochodziło do zamachów terrorystycznych w Europie i północnej Afryce. W 2019 roku zrealizował film dokumentalny „Niech Toną” opowiadający o losach migrantów podróżujących na pontonach przez Morze Śródziemne.

Poprzedni artyści i prowadząca

Agata Łysakowska

Artystka - Agata Łysakowska

Temat

Akrobatka specjalizująca się w dziedzinie handbalancing. 8 lat spędziła trenując akrobatykę sportową, aby następnie spróbować dyscypliny cyrkowej handbalancing. Życie artystyczne łączy z naukowym. Jest absolwentką Informatyki i Ekonometrii na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. SUPERMOC: Ciągła chęć rozwoju.

SouLadies

Artystki - SouLadies

Temat

O supermocy SouLadies śmiało można powiedzieć że jest nią nasze RAZEM. Razem śpiewają, razem dużo się śmieją, ale też słuchają i uczą się od siebie nawzajem. Każde spotkanie to też odskocznia od szarej niekiedy rzeczywistości i mocą jest to, że decydują się nie na odseparowanie, ale właśnie na wspólne dźwięki, harmonię i współbrzmienia, absolutnie nie da się tego porównać do śpiewania solowego. Z resztą, sami zobaczycie i usłyszycie :)

Lidia Buksak

Prowadząca - Lidia Buksak

Temat

Jest trenerem prezentacji i wystąpień publicznych na scenie i przed kamerą, logopedą medialnym, autorką bestsellera „Szkoła Mówców” i członkinią Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówczyń i Mówców. Codziennie odczarowuje wystąpienia publiczne i prezentacje. Szkoli, konsultuje i doradza osobom występującym publicznie, jak radzić sobie ze stresem, jak się przygotować do wystąpienia i jak mówić, żeby ludzie nas słuchali i podążali za nami. Uwielbia widzieć jak ludzie po jej szkoleniach przestają się bać sceny i kamery, wiedzą po co występują i zaczynają mieć fun z prezentowania. Kocha swoją pracę i … jest w tym naprawdę dobra

Chcesz się czegoś więcej dowiedzieć?

Napisz do nas na info.tedxsgh@gmail.com

Transport publiczny

Przystanek: Metro Pole Mokotowskie

Z centrum: Metro M1, kierunek Kabaty

Z dworca centralnego: Tramwaje 17, 33.