Szkoła Główna Handlowa w Warszawie9 grudnia 2023

change.TED (Technology, Entertainment, Design)

to organizacja, która zamieszcza wystąpienia online pod sloganem "idei wartych rozpowszechniania". Organizacja TED została założona w lutym 1984r. jako konferencja, która odbywa się corocznie od 1990r.

Na początku, działalność TED skupiała się na technologii i designie, co odpowiadało jej korzeniom Doliny Krzemowej, ale od dłuższego czasu rozpowszechnia także idee dotyczące wielu naukowych, kulturowych i akademickich tematów.

Konferencje TEDx

to lokalne konferencje, podczas których występują zaproszeni prelegenci oraz wyświetlane są poprzednio nagrane wystąpienia z konferencji TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane samodzielnie przez społeczność, która otrzymała licencję na zorganizowanie takiego wydarzenia od organizacji TED.

Wystąpienia, design i temat przewodni każdego TEDx-a jest unikalny i rozwijany samodzielnie, ale wszystkie z nich mają pewne cechy wspólne.

Lokalizacja

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - najbardziej rozpoznawalnej i prestiżowej Szkoły Biznesu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nasza różowa Alma Mater to ikona miasta, którą charakteryzuje nowoczesny design i godna uwagi architektura. Zabytkowa Aula Główna i Spadochronowa będą doskonałą lokalizacją zarówno do wysłuchania inspirujących prelekcji, jak i networkingu z innymi uczestnikami.

(un)certainty TEDxSGH logo

Tematem tegorocznej edycji jest change, czyli zmiana. Zmiana jest jedyną stałą w naszym życiu. Nic nie jest nam dane raz na zawsze, a świat pędzi w zawrotnym tempie. Każdy z nas ma niesamowitą moc wpływania na innych i bycia zmianą w swoim własnym otoczeniu. Naszym celem jest pokazanie, że zmian nie należy się bać, a wręcz przeciwnie - czerpać z nich to, co najlepsze.

Harmonogram

Harmonogram

Prelegenci

Nataniel Brożnowicz

Nataniel Brożnowicz

Temat

Nataniel Brożnowicz to edu-influencer i współzałożyciel popularnego startupu “Maturalni”, który ma na celu pomoc w zdobyciu wymarzonych wyników maturalnych oraz dostanie się na wymarzone studia. Jego społeczność, licząca ponad 400 000 osób, codziennie otrzymuje dawkę inspiracji dotyczącą stypendiów, olimpiad i wartościowych programów dla młodzieży. Pasjonat biznesu, edukacji i nowych technologii.

Małgorzata Pielichowska

Małgorzata Pielichowska

Temat

Małgorzata Pielichowska to dietetyczka kliniczna i psychodietetyczka, której celem jest budowanie zdrowych relacji pacjentów z jedzeniem. Od 3 lat prowadzi podcast “Gosia Pielichowska o zdrowym stylu życia na luzie", gdzie w przystępny i przyjemny sposób tłumaczy treści naukowe związane ze zdrowiem. Jest autorką książki "Dieta w Migrenie: naturalne sposoby na życie bez bólu głowy" oraz prowadzi wykłady na temat zdrowego życia w korporacjach.

Dorota Sierakowska

Dorota Sierakowska

Temat

Dorota Sierakowska to inwestorka i przedsiębiorczyni, od 15 lat aktywna na rynkach inwestycyjnych. Założycielka słynnej społeczności “Girls Money Club” liczącej ponad 30 000 kobiet. Autorka bestsellerowej książki “Świat surowców” i anglojęzycznej publikacji “Commodities Cheat Sheets”. To również była redaktor naczelna magazynu “Trend” oraz zapalona edukatorka finansowa, która realizuje się także poprzez udzielanie prelekcji na licznych konferencjach inwestycyjnych.

Dr Michał Lutostański

Dr Michał Lutostański

Temat

Dr Michał Lutostański to socjolog, Strategy Business Director w Kantar Polska oraz Wiceprezes PTBRiO. W 2023 roku znalazł się na liście “Insight 250” opublikowanej przez ESOMAR, która wyróżnia pionierów i innowatorów branż opartych na danych z całego świata. To również współautor książek oraz publikacji o tematyce biznesowej. Występował na takich prelekcjach jak Europejskie Forum Nowych Idei, Kongres Badaczy, czy Data Analytics Forum.

Patrycja Górska

Patrycja Górska

Temat

Patrycja Górska to adwokat, która swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach międzynarodowych. Jej głównymi obszarami rozwoju i zainteresowania są postępowania sporne oraz szeroko rozumiane prawo procesowe. Reprezentowała klientów podczas setek rozpraw, głównie w przypadkach związanych z sprawami cywilnymi i gospodarczymi. Chętnie angażuje się w działania związane z ochroną praw człowieka i praw obywatelskich.

Kinga Gruszecka

Kinga Gruszecka

Temat

Kinga Gruszecka - ekspertka Polskiej Agencji Kosmicznej oraz prezeska Stowarzyszenia Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego. Pełniła również obowiązki dyrektora departamentu edukacji w POLSA, zajmując się tematyką kształcenia kadr do sektora kosmicznego, inspiracji poprzez eksplorację kosmiczną, łączności satelitarnej, obserwacji Ziemi i wieloma innymi. Nagrodzona tytułem Nadziei Polskiego Sektora Kosmicznego, TOP100 Space & Aerospace Professionals to follow on LinkedIn oraz Hubert H. Humphrey Fellowship. Wyróżniona stypendiami Georgia Rotary Student Programme oraz Departamentu Stanu USA. Kinga jest związana z sektorem kosmicznym od 2016 r.

Jacek Gwóźdź

Jacek Gwóźdź

Temat

Jacek Gwóźdź to konsultant biznesowy oraz certyfikowany coach, który od ponad 20 lat zajmuje się zarządzaniem organizacjami i wspieraniem rozwoju firm i jej pracowników. To ekspert ds. budowania zwycięskich zespołów i transformacji liderów nowej ery przywództwa poprzez efektywne połączenie consultingu, coachingu, mentoringu, energetycznego przywództwa oraz warsztatów. W swoich działaniach stawia na kreowanie wysokiej efektywności organizacji idące w parze z dobrostanem je członków.

Dawid Myśliwiec

Dawid Myśliwiec

Temat

Dawid Myśliwiec zasłynął m.in ze swojej działalności internetowej na kanałach "Uwaga! Naukowy Bełkot" oraz "Wyłącznie Naukowy Bełkot”. Na swoich mediach społecznościowych regularnie dzieli się fascynującymi informacjami i inspiruje do pogłębiania wiedzy w dziedzinie nauk ścisłych. Prowadzi również swój własny podcast "Przegadana Godzina", który cieszy się dużą popularnością wśród tysięcy słuchaczy. Dawid jest również autorem dwóch bestsellerów oraz regularnym prelegentem na polskich Festiwalach Nauki i konkursach naukowych.

Tisa Żawrocka-Kwiatkowska

Tisa Żawrocka-Kwiatkowska

Temat

Tisa Żawrocka-Kwiatkowska - prezes Fundacji Gajusz, z wykształcenia filmoznawca. Od 1998 r. pomaga dzieciom ciężko i nieuleczalnie chorym. Impuls do założenia organizacji pojawił się w tragicznym momencie życia - jej syn Gajusz miał 8 miesięcy i przebywał w szpitalu prawie od urodzenia. Lekarze zaczęli przygotowywać matkę na jego śmierć. Obiecała wtedy, że jeśli maluch przeżyje, założy fundację, która będzie opiekowała się chorymi, potrzebującymi dziećmi. Kilka dni później Gajusz wyzdrowiał, a ona dotrzymała słowa. Fundacja stała się jedną z największych organizacji pozarządowych - prowadzi trzy hospicja i każdego roku wspiera ponad 1000 rodzin.

Artyści i prowadzący

Izdeb

Izdeb

Temat

izdeb to songwriter, gitarzysta i wokalista, który wyraża swój artyzm poprzez wyjątkowy gatunek Space-pop. Twórca autorskich albumów „Książę Naiwności i „@strach”, które przypominają o tym, że na każde nierozwiązane historie, czekają już szczęśliwe zakończenia. Zdobywca złotej płyty i fryderyka z zespołem Ralpha Kamińskiego za album “KORA”. To także aktor musicalowy w spektaklu „Once” w Teatrze Muzycznym Roma.

Zuzanna Szpak i Michał Kassin

Zuzanna Szpak i Michał Kassin

Temat

Zuzanna Szpak i Michał Kassin to zawodowa para tańca towarzyskiego specjalizująca się w tańcach latynoamerykańskich. Posiadacze najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S” oraz zwycięzcy wielu prestiżowych turniejów, między innymi takich jak “Otwarte Mistrzostwa Polski”. Reprezentanci Polski w największych festiwalach tańca na świecie. Aktualnie stawiają na wyrażanie i przekaz, niżeli na rywalizację sportową.

Piotr Rudzki

Prowadzący - Piotr Rudzki

Temat

Piotr Rudzki to lektor, mówca, trener biznesu i wystąpień publicznych. Aktywny członek organizacji Toastmasters International, kształtującej umiejętności komunikacyjne i przywódcze. Zdobywca najwyższego tytułu edukacyjnego Distinguished Toastmaster (DTM) specjalizującego się w umiejętności publicznych wystąpień oraz przywództwa. Mistrz Polski Wystąpień Publicznych 2023 Toastmasters International. Przede wszystkim, to wyznawca zasady: angażuj się w to co kochasz, kochaj to, w co się angażujesz.

Chcesz się czegoś więcej dowiedzieć?

Napisz do nas na info.tedxsgh@gmail.com

Transport publiczny

Przystanek: Metro Pole Mokotowskie

Z centrum: Metro M1, kierunek Kabaty

Z dworca centralnego: Tramwaje 17, 33.